fbpx
21.8 C
Skopje

Каракамишева: Мицкоски кажа секој граѓанин ДА ОДЛУЧИ, значи не да гласа, туку да одлучи!

АКТУЕЛНО

Универзитетската професорка Тања Каракамишева која што е позната во јавноста како поддржувач на политиките на ВМРО-ДПМНЕ излезе со статус со кој што всушност објаснува дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски не рекол граѓаните да гласаат по сопствено убедување, туку да одлучат според истото дали треба да гласаат.

ЕВЕ ШТО НАПИША КАРАКАМИШЕВА:

После вчерашната прес-конференција на Христијан Мицкоски СЕ Е ЈАСНО! Реченицата “секој граѓанин ДА ОДЛУЧИ (значи НЕ ДА ГЛАСА, туку ДА ОДЛУЧИ) според своето убедување, морал и совест… нашата татковина е пред крстопат, ова се судбоносни мигови за државата” кажа СЕ!, напиша професорката Тања Каракамишева на својот Фејсбук профил.

-Јас велам, Македонци, пред вас имате ЛАЖНО ПРАШАЊЕ што има за цел да манипулира и да ве стави во забуна дека овој референдум е за членство во ЕУ и НАТО, а вистината е дека овој референдум е за НАШЕ КОМПЛЕТНО ОБЕЗЛИЧУВАЊЕ КАКО НАРОД и за перење на рацете на СИТЕ ШТО СЕ ВКЛУЧЕНИ ВО СЦЕНАРИОТО! Македонците се паметен народ, Македонците ги видоа ГОЛЕМИТЕ ЛАГИ НА ЗАЕВ И ОДЛУЧИЈА-ОВА ПРАШАЊЕ НЕ ЗАСЛУЖУВА ОДГОВОР! ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!, додава Каракмишева.

После вчерашната прес-конференција на Hristijan Mickoski СЕ Е ЈАСНО!Реченицата "секој граѓанин ДА ОДЛУЧИ (значи НЕ ДА…

Posted by Тања Каракамишева on Wednesday, September 12, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -