fbpx
-3 C
Skopje

Карлеуша: Ужас беше да ги гледам мајка ми, тетка ми и баба ми како се мачат

АКТУЕЛНО

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Починa “ШЕРИФ” Тоти – ТРАГЕДИЈА ВО РИМ

Енцо Тоти, татко на Франческо Тоти, почина на 76-годишна возраст. Тој беше пациент со срце, а кoроната го чинеше живот. Енцо го доби прекарот „Шериф“. Од...

Лидијa Димовa најави прес-конференција

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, најави конференција за печат. -Во врска со написите, кои деновиве беа пласирани на...

Филипче денес порано ги објави резултатите: Еве ги бројките по градови

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 96,Куманово 5, Штип 7, Прилеп 1,...

Јелена Карлеуша е една од најголемите ѕвезди во регионот, но нејзиниот пат кон славата не бил ниту малку лесен.

Мајката на Јелена, Дивна, познат радио водител во Србија, позајмила пари како Карлеуша би го снимила првиот албум. Јелена остварила голем успех, а денеска е пример за облекување кај многу жени, додека нејзините настапи се вистински спектакл.

Сепак, пред Јелена да постигне голем успех на музичката сцена, нејзиното семејство се борело со немаштијата, баш како и кај повеќе семејства во овој регион во деведесеттите години.

Карлеуша се потсети на тие тешки мигови, пишувајќи го следново на Твитер.

-Кога бев мала, најмногу ме нервираше немаштијата. Ме убиваше што ги гледам, мајка ми, тетка ми и баба ми како се мачат. Бев скромно девојче кое не бараше ништо… освен да ми веруваат дека еден ден ќе успеам. И ми веруваа. И успеав. За нив – напиша таа на Твитер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

42 активни случаи на ковид кај учениците и 65 кај наставници

Министерството за образование и наука информира дека заклучно со 12 часот денеска, вкупно има 42 активни случаи на КОВИД-19 кај учениците и 65 кај...

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Скопјанка за битката со коронавирусот: Ова искушение ме научи дека љубовта кон семејството е највредното нешто

Скопјанката Билјана Тасева е училителка во основното училиште „Љубен Лапе“ во Скопје и таа е еден од пациентите кој ја добил „битката“ со коронавирусот....

Д-р Даниловски: Во јавниот превоз гледаме луѓе натискани како сардини

Ако споредиме колку млади се дружат навечер, се спроведува без мерки на заштита и ако споредиме колку луѓе одат на работа со јавен превоз,...

Границите со Грција остануваат затворени за нас – новата забрана трае до 25 октомври

Границите со Грција остануваат затворени до 25 октомври, откако двете министерски одлуки што се однесуваат на привремено ограничување на копнените, морските и авионските поврзувања...
- Advertisement -