fbpx
9 C
Skopje

Карпош Соколи ги освои кошаркарските срца на многумина ширум Балканот

АКТУЕЛНО

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

Македонскиот дебитант во АБА лигата, тимот на Карпош Соколи со сигурнот ќе добие огромен број на поддржувачи на Балканот, по потегот кој го направи нивната управа.

Претседателот на тимот, Огњен Дедиќ и градоначалникот на Општина Карпош, Стевче Јакимовски му помогнале на поранешниот кошаркар Слаѓан Стојковиќ во лекување, па така поранешниот славен кошаркар во следните 40 денови ќе остане во Скопје, каде покрај другото има обезбедено и смештај и исхрана во ресторан.

Стојковиќ е близок пријател со Драган Николиќ, актуелниот стратег на „соколите“, па често тој во слободно време ги има посетувано на натпреварите од Регионалната лига. Стојковиќ пред шест години се бореше со тешка болест, успевајќи да ја победи. Но, за жал таа се вратила, па за тоа ќе биде потребна и дополнителна операција.

Сите кошаркарски работници на Балканот се обединија да му помогнат. А самиот Стојковиќ истакна дека сака да биде далеку од јавноста, во моментите кога тој води битка за животот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Голема тага во домот на балканската дива Карлеуша

Денеска се навршуваат две години од смртта на некогашната радио водителка Дивна Карлеуша. Нејзината ќерка, пејачката Јелена Карлеуша на својот Инстаграм порфил ја објави мајчината...

Љубчо Георгиевски кажува на кој јазик пишувал Гоце Делчев

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја....

Протестен марш за денот на жената: ”Разбуди се МВР”, ”Разбуди се ОЈО”

Денес, повеќе невладини организации, со почеток во 15:00 часот започнаа протестен марш за поддршка на жените од ''Јавна соба''. Тие, исто така, протестираа и за...

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите...

Неделен хороскоп: Љубовен занос за овој знак, а овој знак ќе добие голема материјална добивка

Овен 21.3-20.4. Љубов: Во никој случај не можете да го достигнете она кон што се стремите во љубовта, но барем немојте да се борите со...
- Advertisement -