fbpx
4.8 C
Skopje

Карпошани до градоначалникот Стефан Богоев: Направи свадба, ај сега фати се за работа

АКТУЕЛНО

Карпошани се обраќаат до градоначалникот Богоев Свадба направи,фати се за работа Депонија кај салата Борис Трајковски секојдневно добива полош и полош изглед. Смрдеата веќе се чуствува од далеку. Дивата депонија ќе се расчисти,ќе се градат спортски терени ,оваа депонија ќе биде минато се само дел од најавите кои им беа презентирани на граѓаните во екот на политичките трки за избори.

Годините поминаа, руглото остана. Купишта шут расфрлан,парчиња стар мебел, шишиња ,измет од животни,штици ,вреќи со отпадоци сето тоа се наога расфрлано насекаде обраснато со висока трева.

Депонијата станува уште поопасна во зимскиот период кога Ромите палат огнови со што дополнително се загадува воздухот во Карпош ,како да не е , и веќе над границите на дозволеното дури и по неколку пати и во летниот период.

Редовното чистење беше ветено од актуелниот Градоначалник Стефан Богоев и Карпошани го повикуваат на одговорност и да ги сработи ветените проекти со кои ја бараше довербата на локалните избори.

Извор: Пулс24

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -