fbpx
11.8 C
Skopje

Катица Јанева со извештај пред собранието за последното шест месечно работење на СЈО

АКТУЕЛНО

Извештај за сработеното денеска на седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците ќе поднесе Специјалното јавно обвинителство за периодот од 15 септември 2017 до 15 март 2018 година.

Извештајот за активностите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите за период од шест месеци е поместен како последна точка на дневниот ред на Комисијата. Ова е петтиот шетмесечен извештај за работата на СЈО. Тој ќе биде презентиран од СЈО Катица Јанева.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -