fbpx
10 C
Skopje

Катица од вечерва ќе спие во станот на синот, Русковска ќе спроведува истрагаза судиите кои ја пуштија во куќен притвор

АКТУЕЛНО

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева.

– Не знам кои се судиите. Чекам да го добијам решението, но ќе покренам финансиска истрага, изјави вечерва Рускоска за МИА.

Некогашниот прв човек на СЈО Катица Јанева, од вечерва ќе спие во станот на нејзиниот стан каде што ќе биде во куќен притвор откако апелација ја уважи нејзината жалба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -