18 C
Skopje

Ќе го следат ли и другите градоначалници неговиот пример: Општина Штип со дезифенкција во станбените згради

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Градоначалникот на Штип Благоја Бочварски денеска на својата официјална фејсбук страница ги информираше сограѓаните дека е започната дезифенкција во станбените зградови во градот.

Започнавме со дезинфекција на влезовите во станбените згради. Сите имаме заедничка одговорност да го зачуваме здравјето на граѓаните. Останете дома, стои во објавата на Бочварски.

Foto

За разлика од градот Штип, во многу други градови општината одлучи преку соопштение во секоја зграда ги повика претседателите на куќните совети да преземат редовна дезинфекција на влезовите, скалите, помошните простории и др. простории кои се користат од станарите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...

Сулејман Величествениот сака да ја купи луксузната вила на пејачот Бојановиќ – дoбил вакoв одговор (Фото)

Вилата на Милош Бојаниќ на Црногорското приморје секогаш била атрактивна за многу домашни но и странски купувачи кои на пејачот му нуделе милиони. Од...
- Advertisement -