fbpx
19 C
Skopje

Ќе сакаат што побрзо да заврши: Август ќе биде најлошиот месец за следниве хороскопски знаци

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Водолија

Ако има едно нешто во коешто сте добри, тоа е соочувањеto. Вие не сте емоционални па никогаш не ви било проблем да се борите за она во коешто верувате. Но, овој месец работите ќе се сменат. Отпорот што го пружите може да има големо влијание на вас. Во меѓувреме обидете се да го намалите и само да им дозволите на нештата да се случуваат. Ве чекаат поголеми нешта во иднина.

Овен

Овој месец сè ви претставува товар. Летаргични сте, расположението ви е променливо и лесно избувнувате. Но не грижете се, сепак не е крајот на светот. Искористете го овој период да размислите за нештата што не ви дозволуваат да се движите напред. Вие сте воинот во зодијакот, но и на воините им е потребен одмор одвреме-навреме. Кој знае, можеби ќе откриете целосно нов начин за водење битка. Овој лош период ќе трае до 27-ми август, па обидете се да издржите.

Близнаци

Вашата анксиозност е речиси надвор од контрола. Исто така обидете се да го тргнете вашето его настрана. Она за коешто треба да размислите е дали комуницирате од срцето, или сте премногу зафатени да ги задоволите другите. На крајот, сето ова е искуство што ве учи. Сепак, не чувајте ги нештата за себе во процесот. Комуникацијата ви е најсилното оружје овој период.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...
- Advertisement -