fbpx
26.8 C
Skopje

Ќе ве потсети на младоста: Југословенско фиќо го гаснеше пожарот во Сплит (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Хрватска речиси да не памети ваков голем пожар кој го зафати градот Сплит, оганот го гаснат и професионалци, но и самите жители на ова гратче како и сите доброволци.

На социјалните мрежи се појави интересна фотографија од доброволните пожарникари кои со автомобил од југословенската марка фиќо придонесе за гаснење на пожарот.

Имено оваа доброволно пожарникарско друштво „ Kučiće“ е основано во далечната 1987-та година, а функционира до ден денес, погледнете.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -