32 C
Skopje

Кедев: Граѓаните ќе гласаат за две можности – нестручност или обнова

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Проф. д-р Сашко Кедев:

На 15-ти јули граѓаните имаат две можности:

1. Да поддржат целосна конфузија во здраството и нестручни економски политики!

2. Или да гласаат за обнова на Македонија, спроведена од докажани стручни, компетентни и професионални кадри!

Порака од д-р Сашко Кедев

Проф. д-р Сашко Кедев:На 15-ти јули граѓаните имаат две можности:1. Да поддржат целосна конфузија во здравството и нестручни економски политики!2. Или да гласаат за обнова на Македонија, спроведена од докажани стручни, компетентни и професионални кадри!

Gepostet von Hristijan Mickoski am Donnerstag, 9. Juli 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -