fbpx
-5 C
Skopje

КЕЈН ДОБИ СПЕЦИЈАЛЕН ПОКЛОН ОТКАКО ГО ПОСТИГНА 100. ГОЛ ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

Хери Кејн синоќа постигна гол од пенал за конечни 2:2 во последните секунди од натпреварот меѓу Тотенхем и Ливерпул со што му донесе бод на својот тим.

За сјајниот англиски фудбалер ова беше 100. погодок во Премиер лигата со што стана вториот играч во историјата кој најбрзо дошол до тие цифри, бидејќи пред него беше само легендарниот Алан Ширер.

Кејн имаше прилика тоа да го направи на десет минути пред крајот на натпреварот кога Тотенхем доби пенал, но тогаш беше непрецизен. Напаѓачот на Тотенхем призна дека бил многу нервозен за време на изведувањето на вториот пенал, но сепак вториот пат беше успешен и ја затресе мрежата на Ливерпул.

ФОТО

Поради својот 100. гол во Премиер лигата Кејн доби специјален поклон од Најк кој дизајнираше посебни копачки за напаѓачот на Тотенхем со кои ќе игра во наредните натпревари.

ФОТО

“Бев многу нервозен пред изведувањето на вториот пенал бидејќи претходно го промашив првиот. Тоа беше голем момент со многу нервоза и притисок, но одлучив некако тоа рутински да го решам. Да не ме прочиташе голманот на Ливерпул, веројатно ќе победевме на овој натпревар, но и вака добро излезе на крај“, рече Кејн после натпреварот.

https://www.youtube.com/watch?v=kxe33WsW_UI

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -