fbpx
6 C
Skopje

Кекеновски: Зошто никој не кажува дека најблизок соработник на Мицковски беше избркан од Мечкин Камен

АКТУЕЛНО

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Починa “ШЕРИФ” Тоти – ТРАГЕДИЈА ВО РИМ

Енцо Тоти, татко на Франческо Тоти, почина на 76-годишна возраст. Тој беше пациент со срце, а кoроната го чинеше живот. Енцо го доби прекарот „Шериф“. Од...

Лидијa Димовa најави прес-конференција

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, најави конференција за печат. -Во врска со написите, кои деновиве беа пласирани на...

Филипче денес порано ги објави резултатите: Еве ги бројките по градови

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 177 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 96,Куманово 5, Штип 7, Прилеп 1,...

Професорот Јове Кекеновски, вели дека реакцијата на дел од присутните на Мечкин Камен, кои ја исвиркаа и нападнаа со пластични шишиња владината делегација, е очекувана, поради бројните афери за корупција. Како што вели Кекеновски за време на прославата се скандиралот и против ВМРО-ДПМНЕ.

Зарем очекувавте дека појавувањето на владините претставници во делегацијата кои го иритираа народот со своите постапки и скандали (после сите доделени грантови на сопствени фирми, доделен тендер од 35 милиони евра на штотуку формирана фирма) ќе бидат дочекани со аплауз? Зарем некој очекува аплауз од народот кога секојдневно е правно и политички „силуван” и манипулиран, кога секојдневно е бомбардиран со разни афери, кога живот дојде само за неколкумина, кога сеуште нема никаква одговорност за арамилакот и др.

Заменик помошникот државен секретар во Стејт Департментот на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер и амбасадорот Џес Бејли се колатерална штета.

Немојте да мислите дека и Х. Мицковски да беше таму, дека и тој немаше да биде исвиркан. Зошто не кажете дека најблизок соработник на Мицковски е избркан од Мечкин Камен и дека навивачките групи скандираа и против ВМРО?

Народот не наседнува повеќе на ефтините трикови и недоследности на политичарите“, вели Кекеновски.

ДАЈТЕ БРЕ ЛУЃЕ БАРЕМ МАЛКУ ОБЈЕКТИВНОСТЗарем очекувавте дека појавувањето на владините претставници во делегацијата…

Posted by Jove Kekenovski on Thursday, August 2, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

42 активни случаи на ковид кај учениците и 65 кај наставници

Министерството за образование и наука информира дека заклучно со 12 часот денеска, вкупно има 42 активни случаи на КОВИД-19 кај учениците и 65 кај...

4 пати помалку заболeни денес, но и драстичен пад на бројот на тестови

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес...

Скопјанка за битката со коронавирусот: Ова искушение ме научи дека љубовта кон семејството е највредното нешто

Скопјанката Билјана Тасева е училителка во основното училиште „Љубен Лапе“ во Скопје и таа е еден од пациентите кој ја добил „битката“ со коронавирусот....

Д-р Даниловски: Во јавниот превоз гледаме луѓе натискани како сардини

Ако споредиме колку млади се дружат навечер, се спроведува без мерки на заштита и ако споредиме колку луѓе одат на работа со јавен превоз,...

Границите со Грција остануваат затворени за нас – новата забрана трае до 25 октомври

Границите со Грција остануваат затворени до 25 октомври, откако двете министерски одлуки што се однесуваат на привремено ограничување на копнените, морските и авионските поврзувања...
- Advertisement -