fbpx
8 C
Skopje

Ќерка им заминала на другиот свет, тие пронашле писмо на кое пишувало: Не отварај до 2023

АКТУЕЛНО

12- годишната Тејлор Смит, се радувала на растењето и иднината, па напишала писмо самата на себе,во кое напишала порака: „Не отворај до 2023 година.“

Никој не можел ни да знае што ќе се случи во иднина. Девојчето починало поради воспаление на белите дробови, а родителите по нејзината смрт го пронашле писмото, па го отвориле.

Тејлор самата на себе во писмото си напишала да биде храбра и во животот да чекори верувајќи во Бога.

-„Дали ја прочита Библијата, се молеше или одеше на миса? Ако не, тогаш зошто? Исус беше мачен и распнат поради тебе, најди време.“ – напишало девојчето.

-„Запиша ли факултет, 10 години претходно сакаше да бидеш адвокатка. Ти честитам на матурата. Живееш ли сама? Биди храбра!“ – пишувало во писмото.

Родителите на девојчето одлучиле да го објават писмото на социјалните мрежи за да можат сите да ја видат храброста на нивната ќерка, колку таа била посебна и важна.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -