fbpx
6.8 C
Skopje

Кевин од „Сам дома“ првпат стана татко на 40 години ФОТО

АКТУЕЛНО

Ѕвездата на филмот „Сам дома“, Меколи Калкин и неговата избраничка, актерката Бренда Сонг, на 5 април го добија своето прво дете.

Тие добија син кој го нарекоа Дакота по сестрата на актерот, која починала во 2008 година.

„Пресреќни сме“, рекле кратко двајцата на „Екваер“.

Бренда и Меколи се запознаа пред неколку години кога работеа на филмот „Changeland“ и брзо впловија во романсата, а кратко потоа започнаа и заедно да живеат.

Меколи своевремено зборуваше и за плановите за потомство, постојано шегувајќи се.

Многу вежбаме. Смисливме, времето успеа. Бидејќи ништо не ве возбудува повеќе од тоа кога вашата дама влегува во собата и вели: „Душо, јас овулирам“ – рекол Меколи своевремено, пренесува „Екваер“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -