fbpx
4 C
Skopje

Кинезите го возвраќаат ударот, купуваат голема ѕвезда од Мадрид

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

ПСЖ го сруши рекордот кога го купи Нејмар за 222 милиони евра, Филипе Кутињо за 160 милиони евра прејде од Ливерпул во Барселона, а сега и Кинезите сакаат да трошат.

Во еден момент кинеските клубови понудија цифра и понуда која не можеше лесно да се одбие, а сега тамошниот Guangzhou Evergrande има план да го купи Герет Бејл.

Како што јавуваат одредени портали во Шпанија, Guangzhou планира да му плати на Реал Мадрид 84 милиони евра за Бејл. Наводно претседателот на Реал Флорентино Перез слушнал за интересот на Кинезите да влезат во преговори за играчот.

Перез сака да го продаде Бејл за да може полесно да дојде до трансферот на ПСЖ, иако се уште не е јасно дали Бејл би прифатил да отиде во Кина.

Бејл веројатно таквото преминување во Кина би го сметал за чекор назад во неговата кариера. Тој е повеќе за враќање на Островот каде што подготвено го чека Манчестер Јунајтед, а наводно и Челси, бившиот клуб Тотенхем.

Воглавно, Кинезите не се шалат, спремаат нов пакет на понуди кои ќе ги пратат на адресите на европските великани.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -