fbpx
-3 C
Skopje

Кире Лазаров ја напушта Барселона – Од следната сезона во францускиот гигант?

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров, на кого на крајот од сезоната му истекува договорот со Барселона, во последно време е поврзуван со еден од најдобрите тимови во Франција, Нант.

Од управата на францускиот клуб се оптимисти околу овој трансфер, бидејќи како што велат и самите тие, веќе подолг период се во преговори.

„Имаме голема надеж бидејќи преговараме подолг временски период. Веќе навлеговме и во детали. Сега неговите мисли се свртени кон Нант. Лазаров е фантастичен играл кој е пред крајот на својата кариера и не сака да донесе лоша одлука. Имаме впечаток дека ништо не го блокира трансферот во нашиот клуб. Сепак има разлика од преговори во напредна фаза и реализација“, изјави претседателот на Нант, Гаел Пелтје.

Останува да се види дали најдобриот стрелец во историјата на Светските првенства, токму Нант ќе го одбере за клуб во кого ќе ја заврши можеби и својата богата кариера.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...
- Advertisement -