fbpx
18 C
Skopje

Кирил Лазаров: ЗА МАКЕДОНИЈА СЕ РАБОТИ – да го зачуваме нашиот идентитет и интегритет!

АКТУЕЛНО

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Сите мислеа дека побегнал а Мијалков се појави: Вели се изолирал поради температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран заради висока температура. Тој замина...

Тв21 открива со кого бил последен пат Мијалков пред да стане недостапен за МВР

Ивица Коневски, еден од предводниците на иницијативата за вонреден конгрес во ВМРО-ДПМНЕ е последниот човек со кој се сретнал Сашо Мијалков пред да стане...

Граѓанската организација „за заедничка Македонија“ веќе седум осум дена протестира низ улиците на Република Македонија, а истата наиде на поддршка од повеќе актери, уметници, пејачи меѓу кои актерот Владо Јовановски, пејачката Калиопи, уметникот Сашо Гигов – Гиш. Денес својата поддршка за како што вели, зачувување на идентитето и интегритетот на државата ја даде и капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров.

Тој на својот профил на Фејсбук вели дека се чувствува загрижен за последните случувања во Република Македонија, а како Македонец чувствува потреба да ја даде својата поддршка за граѓанската иницијатива „за заедничка Македонија“.

Статусот на нашиот ракометар Кирил Лазаров ви го пренесуваме во целост: 

Искрено,загрижен сум со случувањата последно време во нашата Македонија.�Чуствувам потреба како Македонец да го споделам своето мислење пред целата Македонска јавност.�Ги почитувам сите граѓани подеднакво во Република Македонија без разлика на нивната верска,национална и партиска припадност.�Драги Македонци,за да бараме почит од други и да ја добиеме прво треба сами себе да се почитуваме-За МАКЕДОНИЈА се работи!!!�Да го зачуваме нашиот идентитет и интегритет,да зачуваме нешто што сме наследиле и е наша обврска и должност да го пренесеме на нашите идни поколенија,да го зачуваме она што е наше и што ни припаѓа…�Подршка за Граѓанската иницијатива за Заедничка Македонија.�#едноимеимамезанегоживотживееме#слушајтегогласотнанародот�ПС:напишано од срце со чиста мисла и слободен ум�МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи: Нема да се дозволат свадби. Немам храброст да одам против препораките на комисијата

Откако неколку дена угостителите кои организираат свадби, ноќните клубови и музичари протестираат поради забраната за работа, вицепреммиерот за еркономски прашања Фатмир Битиќи кажа дека...

Спасовски: Во ваква ситуација нормално беше секој да е гневен

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Фуфо: Во коцката губиш свои пари, туѓи пари, па губиш образ, доверба, а на крај го губиш најважното, односно семејството

Љупчо Николовски – Фуфо во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 раскажа за своето минато поврзано со коцкањето ио лихварството. На прашање за тоа колкави...

Сите мислеа дека побегнал а Мијалков се појави: Вели се изолирал поради температура

Сашо Мијалков е во Македонија. Се извини на целата македонска јавност затоа што сите го барале, а тој бил изолиран заради висока температура. Тој замина...

Еве KAKO MИЈАЛKOВ ја надмудрил полицијата: Телефонот бил дома, а тој патувал во непознат правец

Поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков не бил во неговиот дом на Водно кога полицијата вчера попладне пристигнала за да му врачи решение...
- Advertisement -