fbpx
29.8 C
Skopje

Киро Глигоров: Ќе се бориме до последен за Македонија (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Дечки од СДС што стана со вашата книшка број 1 и неговите тврдења дека ќе се бориме до последен за Македонија? Или било поминало?

Погледнете го видеото, погледнете ги емоциите на Глигоров тогашниот претседател на Македонија речениците негови се историја: „сите сакаат да ја приграбат Македонија, епа не може! ќе се бориме до последен ама нема да може “.

Ова е лидер, покрај сите закани, атентати сепак настојувал да се бори за Македонија, видео кое буди многу емоции:

Киро најавуваше борба до последен, а ние како генерација сме клекнати на колена од неговите наследници…

Извор: Прес 24

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -