fbpx
13.8 C
Skopje

Клучни моменти за решавање на спорот за името: Премиерот извести дека е утврдена опција прифатливата за двете страни

АКТУЕЛНО

На прес конференцијата по средбата со Алексис Ципрас, премиерот Зоран Заев изјави дека дискутирале опции за прашањата кои останале отворени. Меѓу различните опции утврдиле една „која може да биде прифатлива за двете страни“ и останува да се дискутира со претседателите на Македонија и Грција, со опозицијата, и ако се прифати нешто ќе биде официјализирано.

https://www.youtube.com/watch?v=b7qV5heE1TA

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -