fbpx
8 C
Skopje

Кога ќе видите што направиле за 10 години, ќе ви биде јасно зошто сите го сакаат овој пар (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Се огласи Заев: Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, но доста беше омраза

Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, признат од целиот свет. Каракачанов е Бугарин кој зборува бугарски јазик признат од целиот свет. Но, етничката и...

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Венди Џозеф (29) и нејзиниот вереник Ден Енеси (30) станаа едни од најпопуларните парови на интернет, откако ја покажаа својата неверојатна трансформација која траела 10 години.

По повод една деценија од врската со Ден, Венди на своите фанови им покажа фотографии од нивното минато и напишала:

– 10 години разлика! Лево е фотографија од 2007. година, десно од 2017 година. Тогаш ја носев косата залепена на лице, а Ден се бричеше секој ден.

Двајцата во меѓувреме започнале да тренираат и да го обликуваат своето тело. Денес тие се лични тренери по фитнес.

Foto

Исто така се вратиле и на својот природен изглед – Венди престанала да ја исправа својата природно кадрава коса, а Ден пуштил долга брада.

Исто така се вратиле и на својот природен изглед – Венди престанала да ја исправа својата природно кадрава коса, а Ден пуштил долга брада.

Мораме да признаеме дека изгледаат одлично.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Пановски: Бројката од 2000 заболени на ден може да се постигне веднаш, но само доколку во 24 часа бидат направени 5.000 тестови

Влегуваме во најкритичната фаза од пандемијата, кога бројот на новозаболени енормно расте, а застрашувачка е и бројката на починати. До кога ќе може здравствениот...

(ВИДЕО) Николов: Штип продолжува да биде отворена општина што работи во интерес на граѓаните

Дозволете ми пред се да се заблагодарам на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска што денеска е тука со нас во Штип, и што...

Соопштена ТАЖНА вест: Животот поради Ковид-19 го загуби и познатиот музичар од легендарната група Рибља чорба

Гитаристот на рок групата „Рибља чорба“, Мирослав Миша Алексиќ почина на 67-годишна возраст. Познатиот музичар ја изгуби битката со коронавирусот. Тој се лекуваше од...

10 намирници со кои ќе се подигне вашиот имунитет и расположение

Тие го регулираат нервниот систем и се одговорни за доброто расположение и борбата на телото против стресот. Исто така помагаат во зајакнување на имунолошкиот...

Рикер до премиерот Заев: Ве охрабруваме и вас и земјите од ЕУ да барате решение за билатералните прашања надвор од интеграцијата на Северна...

Помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања во американскиот Стејт Департмент Филип Рикер, во писмо до премиерот Заев истакнува дека Соединетите Американски Држави...
- Advertisement -