29 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Петар Богојески: Време е македонското Собрание да добие пратеници на народот

ПРАТЕНИЦИ ВОЛОНТЕРИ Секогаш сме имале пратеници на Бранко, пратеници на Никола, пратеници на Сашо, пратеници на Али, пратеници на овој или оној... но никогаш не...

Љупчо Николовски: Сите афери на Игор Јанушев

Сакате гласот да го доверите на човек без ниту една дамка или на послушник на Груевски со еден куп афери и скандали? https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.3/videos/257095348924542/?t=0  

Атанасоски: ДУИ освен со создавање тензии, не знае на друг начин да функционира

Бомбите станаа дел од оружјето на двете најголеми политички партии. Искрен да бидам овој начин на препукувања не е добар за земја членка на...

Кога ќе видите што направиле за 10 години, ќе ви биде јасно зошто сите го сакаат овој пар (ФОТО)

Венди Џозеф (29) и нејзиниот вереник Ден Енеси (30) станаа едни од најпопуларните парови на интернет, откако ја покажаа својата неверојатна трансформација која траела 10 години.

По повод една деценија од врската со Ден, Венди на своите фанови им покажа фотографии од нивното минато и напишала:

– 10 години разлика! Лево е фотографија од 2007. година, десно од 2017 година. Тогаш ја носев косата залепена на лице, а Ден се бричеше секој ден.

Двајцата во меѓувреме започнале да тренираат и да го обликуваат своето тело. Денес тие се лични тренери по фитнес.

Foto

Исто така се вратиле и на својот природен изглед – Венди престанала да ја исправа својата природно кадрава коса, а Ден пуштил долга брада.

Исто така се вратиле и на својот природен изглед – Венди престанала да ја исправа својата природно кадрава коса, а Ден пуштил долга брада.

Мораме да признаеме дека изгледаат одлично.

Latest Posts

Петар Богојески: Време е македонското Собрание да добие пратеници на народот

ПРАТЕНИЦИ ВОЛОНТЕРИ Секогаш сме имале пратеници на Бранко, пратеници на Никола, пратеници на Сашо, пратеници на Али, пратеници на овој или оној... но никогаш не...

Љупчо Николовски: Сите афери на Игор Јанушев

Сакате гласот да го доверите на човек без ниту една дамка или на послушник на Груевски со еден куп афери и скандали? https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.3/videos/257095348924542/?t=0  

Атанасоски: ДУИ освен со создавање тензии, не знае на друг начин да функционира

Бомбите станаа дел од оружјето на двете најголеми политички партии. Искрен да бидам овој начин на препукувања не е добар за земја членка на...

АКТУЕЛНО

СЗО повика да се зголеми производство на „Дексаметазон“

Светската здравствена организација (СЗО) повика да се зголеми производството на Дексаметазон, откако британските научници објавија дека тој стероид значително ја намалува смртноста кај...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.