fbpx
-2 C
Skopje

Кога ќерката на милијардер ќе тргне на факултет: Таткото на својата „принцеза“ и купил хотел со 12 вработени

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Загрижен татко со сите сили се труди да и овозможи услови на својата ќерка, за нејзиното студирање во Шкотска да оди без некакви потешкотии. Станува збор за индиски милијардер, кој за таа цел планира да вработи 12 луѓе кои ќе дадат се од себе, за неговата ќерка да биде задоволна.

Имено, таткото на својата ќерка и купил хотел, па девојчето ќе може да ужива во студиите на престижниот Универзитет „Сент Енруз“.

„Семејството посакува искусен персонал“, стои во огласот, а платата изнесува околу 30.000 фунти годишно.

Во огласот се бара гувернер, келнер, врвен готвач, три слугинки, шофер, градинар, домари и управник на хотелот.

Управникот на хотелот се бара да биде „енергична и ведра“ личност, а ќе има задача да ги надгледува останатите вработени во хотелот.

Слугинките ќе имаат задача само да ги отвараат вратите на студентката кога ќе можат, а исто така да ја сервираат и раскренуваат масата за јадење.

Ќерката има само една задача – дома да се врати со добри оцени.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -