fbpx
7 C
Skopje

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни во трагањето по ваѓиот идеален партнер. Читајте понатаму за да откриете кои хороскопски знаци можат да ви дадат најсреќен љубовен живот.

Овен Луѓето кои се родени во знакот на овен не се плашат од препреки и предизвици во животот. Тие Нвната детерминирана и страствена природа е за восхит кога се соочуваат со секоја ситуација во животот со многу храброст. Тие се секогаш активни, многу се компетитивни и обично брзо носат одлуки. На овните им треба возбуда и спонтаност во нивниот љубовен живот плус партнер кој им дава многу љубов и внимание. Нивните партнери треба да ја имаат истата страст за животот. Треба да бидат и подеднакво тврдоглави…

Најдобра општа компатибилност: лав и стрелец.

Најдобра компатибилност во романтична врска: вага.

Бик Луѓето кои се родени во знакот на бикот се рационални, доверливи и практични. Не сакаат да ги оставаат работите да останат незавршени. Тие можат да бидат тврдоглави но во исто време се ногу добри слушатели. Општо земено тие се многу заштитнички настроени но исто така можат да станат премногу посесивни во врска со луѓето кои ги сакаат. Биковите се ектремно сензуални и романтични, па затоа тие секогаш остануваат лојални на своите партнери. Ним им е потребен партнер кој е искрен, кој има многу трпение и кој навистина ја цени нивната лојална природа. Биковите не зборуваат многу, но тие имаат големо срце, па затоа ним им е потребен некој кој ќе биде со нив и во добро и во лошо.

Најдобра општа компатибилност: девица и јарец.

Најдобра компатибилност во романтична врска: шкорпија

Близнаци Луѓето кои се родени во знакот на близнаци се многу непредвидливи и комплицирани. Вие никогаш не знаете која страна од нивната личност ќе ја добиете во дадената ситуација. Од една страна, близнаците се многу дружељубиви, харизматични и пријатни луѓе, но од друга страна тие често се изгубени внатре во своите размислувања, па затоа може да дадат импресија на сериозност и суровост. Но тие имаат големо срце и можат лесно да се адаптираат во било која ситуација. Ним им е потребен партнер кој ќе им понуди одлучни конверзации, ќе ги стимулира и ќе ги предизвика. Една врска со близнак може да биде исполнета со многу возбуда и страст.

Најдобра општа компатибилност: вага и водолија.

Најдобра компатибилност во романтична врска: стрелец.

Рак Луѓето родени во знакот на рак може да бидат гледани од другите како многу сложени и неодлучни, но под нивниот цврст оклоп постои посебен свет. Раковите се познати по своите интензивни емоции, но тие се исто така едни од најкреативните луѓе на светот, полни со многу имагинација. Тие се полни со љубов и со задоволство се грижат за своите пријатели и семејство. Тие се исто така многу посветени, трагајќи по романтичен парнер кој нема да ги измами и кој ќе покаже доволно трпеливост бидејќи на раковите им треба повеќе време за да се отворат. Раковите сакаат партнери кои се подеднакво длабоки и сложени како и самите тие, бидејќи тие не се сложуваат многу добро со плитки и извештачени луѓе.

Најдобра општа компатибилност: шкорпија и риби.

Најдобра компатибилност во романтична врска: јарец.

Лав Луѓето коис е родени во знакот на лавот се родени водачи и сакаат да бидат во центарот на вниманието. Тие имаат големо срце и често знаат да бидат многу пријатни, страствени и незапирливи кога станува збор за остварување на нивните цели. Лавовите се многу директни, што значи вие никогаш нема да погодите за што размислуваат бидејќи ним ќе им биде многу драго да ви кажат се директно. Тие сакаат партнер кој е подеднакво амбициозен како и самите тие, кои имаат добра смисла за хумор и оптимистичен поглед на светот.

Најдобра општа компатибилност: овен и стрелец.

Најдобра компатибилност во романтична врска: водолија.

Девица Луѓето кои се родени во знакот на девица се многу аналитични, практични и се вредни работници. Тие анализираат работи до ситни детали и имаат многу методичен поглед на светот. Понекогаш тие размислуваат премногу за работите и го анализираат проблемот кои се обидуваат да го решат повторно и повторно. Тие се многу лојални во роматничните врски и сакаат партнер кој може да им понуди иста количина на лојалност. Девиците ретко кога ги покажуваат нивните емоции но тие длабокот се грижат за нивните партнери. Тие посветуваат многу внимание на нивните партнери и очекуваат партнерите редовно да ја изразуваат нивната љубов. Ним им е потребен некој које рационален со практичен поглед на светот.

Најдобра општа компатибилност: бик и јарец.

Најдобра компатибилност во романтична врска: риби.

Вага Вагите се многу соработливи, мирољубиви и дружељубиви луѓе. Тие сакаат добри разговори и го сакаат друштвото на интересните луѓе. Тие се исто така фасцинирани од се што е убаво. Ним им е потребна рамнотежа и симетрија за да се чувствуваат добро во животот и тие се чувствуаат најубаво

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -