fbpx
-1.8 C
Skopje

Кој, ако не, Балотели? Доби жолт картон и тоа во ситуација кога… не е виновен?!

АКТУЕЛНО

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Легендарниот италијански репрезентативец Марио Балотели повторно се најде во центарот на вниманието кај медиумите и на социјалните мрежи поради невообичаена ситуација. Имено, при негов удар, во кој промаши, Балотели наиде на гласни навреди од страна на навивачите кои почнале со расистички навреди кон него. По ваквото нивно однесување, фудбалерот со гестикулација ги предупредил да замолчат, а ваквите навреди ги пренел и на судијата од кого барал да преземе мерки со цел натпреварот да се одвива онака како што треба.

За негова жал, а за среќа на навивачите, Балотели не само што беше сослушан од судијата поради неговите поплаки, туку истиот заработи жолт картон и покрај тоа што не беше виновен.

Претседателот на Ница исто така се пожали по натпреварот истакнувајќи дека неговиот тим играл против 12 играчи, а Ница на Твитер помалку иронично го коментираше жолтиот картон на Балотели:

„Балотели заработи жолт картон… по расистичките навреди од трибините“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Апел до Шилегов од отец Оливер: Ве замолувам како родител, помогнете да го спасиме животот на Елизабета

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов не отстапува од новогодишното украсување на главниот град, иако голем број граѓани бараа истото да се откаже или барем поголем...

ТАЖНА ВЕСТ Македонија загуби уште еден доктор: Две недели се лечел од корона, по што нагло му се влошила состојбата

Струга загуби врвен доктор, кој успеал да се справи со коронавирусот но не и со последиците од него. Шеесетгодишниот хирург-специјалист д-р Владимир Кочоски две...

Работа од соништата во Шведска: 2.000 евра месечно за речиси ништо

Речиси секој сонува за совршената работа – да правите нешто што ви причинува задоволство, а коешто ви носи доволно заработка за да живеете среќно....

Заев повторно со емотивен статус: Со жалење ја примив веста за смртта на заменик градоначалникот на Скопје

Со искрено жалење ја примив веста за смртта на Енвер Малиќи, заменик-градоначалник на Град Скопје, бизнисмен и сопственик на една од најуспешните компании во...

Фуркан Салиу со моќна порака: Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ

Фејсбук статус на новинарот Фуркан Салиу Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ, Немојте да замислите ништо! Да, Министерот за надворешни работи е Албанец, и тука нема што да...
- Advertisement -