fbpx
4 C
Skopje

Кој е Д-р Сашко Николов, кандидат за градоначалник на општина Штип

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Д-р Сашко Николов е квалитетен интервентен кардиолог од Штипската Клиничка болница, кој пред 6 години се префрлил од приватна институција во оваа болница, со цел да допринесе повеќе за развојот на интервентната кардиологија и да понуди дополнителни услуги коишто биле недостапни за пациентите од овој регион.

Благодарен за одличната соработка со Министерство за здравство, Клиничката болница Штип овозможува непрекината, константна и професионална на највисоко ниво работа за одржување на кардиоваскуларното здравје на пациентите. Работата му претставува задоволство и секојдневно уживање, кое е клучно за успешна работа во секоја професија. Така и пokрај обврските како пратеник Д-р Николов наоѓа време за своите пациенти.

Д-р Николов во изминатите години стекна углед во Источна Македонија како основач на штипскиот Оддел за интервентна кардиологија, каде имаше пациенти од целиот регион со 300.000 жители, па дури и од Валандово, Кавадарци, Неготино, кои го одбрале Штип иако обично медицински гравитираат кон Велес и Скопје. Тој беше еден од најголемите изненадувања на македонската политичка сцена во изминатиов период а својот голем рејтинг придонесе да ја добие довербата и за кандидат за градоначалник на СДСМ на претстојните локални избори.

Овој пат докторот ќе има нова задача, а тоа е доколку победи на локалните избори во Штип да го води градот под Исарот. На тој начин тој како татко на градот но и како врвен доктор ќе има шанса да биде поблиску до своите граѓани и пациенти.

Ако владата помага и ги враќа парите према народот, сите се задоволни, освен опозицијата, која критикува на се што ќе се направи за доброто на народот. Ако владата бара финансии, во време на светска здравствена и финансиска криза, тоа за опозицијата е несоодветно и несовесно задолжување, а не гледаат на истото, како директна социо-економска, општествена и здравствена помош.

Според опозицијата, најдобро е да седиме неми и глуви, за да можат тие истите, да добиваат популистички поени кај нашите македонски граѓани.

Додека здравствените работници деноноќно работат , за да го заштитат здравјето на своите сограѓани, ДПМНЕ, со редовни безпредметни протести, без одржување на социјална дистанца, без носење на заштитни маски, како максимално неодговорна опозиција, дадоа порака до граѓаните, дека освен за власт, немаат друг приоритет за својата лична политичка иднина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...

Јоци: Бранко, здраво и збогум – дојдоа нови деца во СДСМ, не знаат ни како изгледаш

Бранко се јави, вајстина се јави! Колку трогателно. Туку, екс претседателот на Македонија и на СДСМ, Бранко Црвеновски, со пензија од 100.000 денари, кој го...

Шаќири до лидерот на Левица: Апасиев најдобро е да не им се обраќа на Албанците, сè додека е вака настроен кон нив

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вчера на неговиот фејсбук-профил напиша статус во кој им се обрати на Албанците во Македонија: „Драги сограѓани АЛБАНЦИ. Замислете ваква...

СЗО препорача носење маски и дома

Носење маски и дома препорачува СЗО поради спречување на ширење на зарзата во случаеви кога им доаѓаат надворешни посетитли и кога неможат да одржуваат...
- Advertisement -