fbpx
8 C
Skopje

Кој го купи советникот на ВМРО НП?!

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Откако во текот на вчерашниот ден, советникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Пакетов на прес-конференција обзнани дека партијата на ВМРО-ДПМНЕ и ВМРО НП имаат легитимно мнозинство во Советот на општина Струмица, денес советникот од редовите на ВМРО-НП, Мето Витанов, по 24 часовен молк тврди дека бил изманипулиран од страна на централното раководство на партијата.

Поминаа цели 24 часа, а советникот од редовите на ВМРО-НП и покрај пресот на Пакетов, не излезе веднаш и не го демантираше, со што остави простор граѓаните да поверуваат дека Витанов како советник целосно ја прифатил одлуката да коалицира односно да го поддржи ВМРО ДПМНЕ во советот на општина Струмица. Витанов молчеше цели 24 часа, за денес да излезе и да ја демантира ваквата одлука. Се поставува прашањето зошто Витанов молчеше во текот на целиот вчерашен ден и веднаш не го демантираше советникот на ВМРО-ДПМНЕ, Пакетов, кој истакна дека СДСМ го изгубил мнозинството во општина Струмица.

Инаку, Витанов беше мета на напади на социјалните мрежи, особено од луѓето на Социјалдемократскиот сојуз од Струмица, а во текот на синоќешната вечер на фејсбук се огласи и В.Д градоначалникот на Струмица кој во својот фејсбук статус рече дека остава простор Витанов да ја преиспита својата одлука, посочувајќи го лично него, а не ВМРО-НП како партија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...
- Advertisement -