fbpx
3 C
Skopje

“Кој и да одлучил да го продаде Матиќ, заслужува отказ“

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Од Англија пристигнуваат бројни реакции за поразот на Челси од Рома со резултат од 3:0, кој укажува на слабоста која моментално ја има англискиот шампион.

Некои ќе речат дека Конте погрешил со тактиката, некои дека “сините“ едноставно имале лош ден, а се чини дека најдобар коментар даде поранешниот англиски репрезентативец Фил Невиле.

Невил порача дека Челси летото направиле огромна грешка што го продале Немања Матиќ, а личноста која донела таква одлука треба да добие отказ.

“Што тргна толку лошо за Челси? Еден збор – Матиќ. Многу е едноставно да се заклучи тоа. Моментот кога го продадоа Матиќ беше огромна грешка и не знам кој ја донел таа одлука, но тој некој заслужува отказ. Тие тогаш имааа сигурност и вистинска одбрана. Вака е друга приказна, започна Neville и додаде:

Челси го замени Матиќ со некој кој што треба да ја врши неговата работа, но Бакајоко не е играч кој може да ја држи средината на теренот. Сметам дека тој не е вистинската замена. Да се прашам јас, Матиќ никогаш не би го пуштил да оди од мојот клуб. Би го заковал за ѕидовите на тренинг центарот“.

Немања Матиќ за викендот ќе се врати на Стемфорд Бриџ, но како фудбалер на Манчестер Јунајтед за кого потпиша летото за 45 милиони евра.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Со крстот в рака, фаќачот влезе во Охридското Езеро заедно со голем број верници

Крстот во населбата Варош се фрлаше во казан, а него го фати Никола Чорбе. Тој потоа со крстот во раката влезе во езеротo, а...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Штотуkу споделија медиумите: Најнова вест СИЛЕН земјотрес од 6,8 степени според Рихтер ја погоди Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала доцна синоќа ја погоди провинцијата Сан Хуан во Аргентина, соопшти германскиот центар за истражување и...

Се огласи Вучиќ за ваkцините кои ни ги даваат: Што би вредело ако ние сме здрави, а тие болни

Српскиот претседател Александар Вучиќ, утрово го коментираше давањето на вакцини на Македонија. На новинарско прашање зошто го сторил тоа, Вучиќ одговори „Што би вредело ако...

Порасна без родители, болеста го сруши: Тажниот живот на ѕвездата од Жиkина династија

Легендарниот актер Драгомир Бојаниќ Гидра најпознат по улогата на Жика Павловиќ од „Жикина Династија“, односно од филмскиот серијал „Луди Години“, има навистина интересна животна...
- Advertisement -