fbpx
6 C
Skopje

КОЈ СВЕТСКИ КЛУБ БИ МОЖЕЛ ДА ГО ОДБИЕ КЕЈН? Лондонскиот клуб го направи тоа, а сега се кае….

АКТУЕЛНО

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Во Арсенал сигурно се каат.

Хери Кејн во претходните неколку години покажа дека израснал во еден од најдобрите напаѓачи во Европа и сега е само прашање на време кога ќе го напушти Тотенхем и ќе замине во еден од светските клубови.

Сонот на напаѓачот на Тотенхем додека бил дете е да заигра во Арсенал и бил на чекор тој негов сон да му се оствари. Кејн тренираше со лондонскиот клуб, но тогаш од Арсенал како гром од ведро небо решиле дека тој не е доволно талентиран за да биде дел од овој клуб.

После неколку години во Арсенал и те како залажија што Кејн не е нивен играч, туку член на лутиот ривал Тотенхем. Некогашниот играч на топчиите и човек кој бил дел од луѓето кои го одбиле Кејн, Лиам Бреди, објаснува зошто тогаш донеле таква одлука.

“Беше буцкаст, не беше атлетски тип по што сметавме дека нема доволно голем талент за да биде играч на Арсенал и го одбивме. Очигледно дека погрешивме во нашата одлука. Тотенхем го испрати на позајмица во ниски клубови, но тој беше упорен и беше одлучен да успее по што успеа да изгради сјајна кариера. Тоа го заслужи. Ние имавме погрешно мислење за него на основ на неговиот изглед и ја направивме најголемата грешка“, рече Бреди.

ФОТО – Хери Кејн како мал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убава вест: Државата започна со исплата од 11.000 денари до 14.000 денари за сите граѓани кои се во оваа категориј на пензионериа

Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за ноември почнуваат да се исплаќаат од денеска, предвреме и етапно, со цел да се...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Спасовски: Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...
- Advertisement -