fbpx
32.8 C
Skopje

Која е најголемата лага што жените ја кажуваат за време на водење љубов?

АКТУЕЛНО

Според истражувањето спроведено врз 2.300 испитаници, дури 67 отсто од жените барем еднаш во животот глумат оргазам.

Но, тоа за мажите не е ништо ново. Она што ги изненадува е причината поради која жените се решаваат на лажен оргазам.

Дури 50 отсто од жените признале дека глумат оргазам за сексот што побрзо да заврши.

Интересно е што дури 28 отсто од жените глумат дека се завршило прекрасно за да не го повредат својот партнер, а 32 отсто жени откриле дека не можат да доживеат оргазам поради својата несигурност и окупираност со изгледот.

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -