fbpx
17.8 C
Skopje

Колегите со последен поздрав до еден од главните ликови во серијата “Вљубениот ерген” – дедото на Омер

АКТУЕЛНО

На 79 годишна возраст, вчера (20.септември) во Истанбул почина турскиот актер и режисер Ферди Мертер или попознат како Хулси Ипликчи од хит серијата „Вљубениот ерген“.

Тој го играше дедото на Омер, а целата приказна се вртеше околу неговото наследство.

На социјалните мрежи актерската екипа од серијата се прости од својот колега дополнувајќи го последниот поздрав со фотографии од сцени од серијата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -