fbpx
-1 C
Skopje

Колев: ГДУ нема да поддржи Влада во чиј што состав ќе биде ДУИ

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Јас не можам да разберам зошто немаме храброст да кажеме Влада без ДУИ?

ГДУ нема да поддржи Влада во чиј што состав ќе биде ДУИ. Тоа значи дека желбите на Ахмети можат да останат негови лични желби. Се разбирам дека и граѓаните Албанци разбираат што сака да предизвика човекот. Кога има избори во Македонија некој сака да ја пали етничката карта. Од една страна се ВМРО-ДПМНЕ, од друга страна се ДУИ.

Милиони евра исчезнаа, ако не и милијарди и на крајот ниту еден функционер од ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ не заврши во затвор. Тоа е вистината и реалноста!

Не ДУИ, туку граѓаните ќе решат што да се случува во државата. Груби треба да си го анализира својот став. Јасно кажувам пред нашите поддржувачи. Ако гласате за ГДУ, ДУИ нема да биде во власта! Договорите на рамковните кои не одат на работа, ќе бидат прекратени! Ако граѓаните сакаат ДУИ да биде фактор во државата си ги имаат ВМРО и СДСМ, нека си ги заокружат нив на избори, рече претседателот на ГДУ Петар Колев во своето вечерашно гостување на ТВ-Стар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Дознај: Еве kои возила во Македонија се ослободени од плаќање на патарина

Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за јавни патишта. Во неколку членови на овој закон опфатен е...

Девојkата сакаше да направи видео за повеќе лајкови и мислиме дека ѝ успеа

Колегите од „Мотика.мк“ успеаа да не насмеат со ова видео. Како што пишуваат тие, Идејата е видеото да ја направи популарна, можеби не како што...

Фатен е жив: Мажот кој дупчи гуми по Водно е сниман на камера

Повеќе сопственици на патнички возила последниве два месеци пријавиле во полициската станица Центар дека кога ќе станат наутро - откриваат дека гумите на нивните...

Го вртеше моторчето, па кравите го нападнаа: Лудa снимка која ќе ве насмее

Во продолжение видеа што ќе ве насмеат На социјалните мрежи постојано можеме да најдеме видеа со забавна и интересна содржина која ќе не насмее. Ние...

Ново Тикток видео: На наплатната рампа Скопје – Гостивар вади легитимација и минува без проблем (Видео)

Објавувањето на Тикток видеа од ваков тип во последно време е актуелно во нашата држава, па оттука се поставува прашањето - што конкретно ќе...
- Advertisement -