fbpx
15 C
Skopje

Колев: Кој и дали ќе им ја плати штетата на засегнатите дуќанџии во ГТЦ – Кочани?

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Добив порака од засегнати дуќанџии од Градскиот трговски центар во Кочани, за штетата која им е направена поради обилните врнежи а дошло до поплава на нивните дуќани поради несредената канализација. Сите дуќани што се наоѓаат на приземјето во ГТЦ- Кочани се поплавени.

Додека градоначалникот на Кочани Николчо Илијев го „ремонтираше“ трговскиот центар и ги сменуваше плочките околу центарот за да го разубави неговиот изглед, заборавил на најважната работа а имено средувањето на канализациониот систем во самиот објект. Прашањето е следно, кој и дали воопшто некој ќе им ја плати сега штетата на самите дуќанџии? Овој ли е вашиот начин на кој што им помагате на граѓаните? Во секое ваше предизборно излагање наназад 30 години предложувате секакви проекти и помош кои ретко на крај се реализираат целосно или воопшто се почнуваат. Ако сакаме да имаме унапредување на малиот и среден бизнис прво треба да се обезбедат основни услови за негово развивање. Кога ќе се развие малиот и среден бизнис ќе имаме реален раст на македонската економија.

Овие луѓе во Кочани без државна помош започнале свој бизнис за да не бегаат од нашата држава. Јас сега прашувам, после ваквите катастрофални последици за дуќанџиите, поради нецелосно завршената работа во трговскиот центар, како ќе успеете да ги задржите? Апелирам надлежните институции да го проверат овој случај. Некој треба да одговара и да плати за штетата со која се соочија кочанските дуќанџии, напиша на facebook Петар Колев, претседател на Граѓанско Демократска Унија.

Кој и дали некој ќе им ја плати штетата на засегнатите дуќанџии во ГТЦ-Кочани?

Добив порака од засегнати дуќанџии од Градскиот трговски центар во Кочани, за штетата која им е направена поради обилните врнежи а дошло до поплава на нивните дуќани поради несредената канализација. Сите дуќани што се наоѓаат на приземјето во ГТЦ- Кочани се поплавени. Додека градоначалникот на Кочани Николчо Илијев го „ремонтираше“ трговскиот центар и ги сменуваше плочките околу центарот за да го разубави неговиот изглед, заборавил на најважната работа а имено средувањето на канализациониот систем во самиот објект. Прашањето е следно, кој и дали воопшто некој ќе им ја плати сега штетата на самите дуќанџии? Овој ли е вашиот начин на кој што им помагате на граѓаните? Во секое ваше предизборно излагање наназад 30 години предложувате секакви проекти и помош кои ретко на крај се реализираат целосно или воопшто се почнуваат. Ако сакаме да имаме унапредување на малиот и среден бизнис прво треба да се обезбедат основни услови за негово развивање. Кога ќе се развие малиот и среден бизнис ќе имаме реален раст на македонската економија. Овие луѓе во Кочани без државна помош започнале свој бизнис за да не бегаат од нашата држава. Јас сега прашувам, после ваквите катастрофални последици за дуќанџиите, поради нецелосно завршената работа во трговскиот центар, како ќе успеете да ги задржите? Апелирам надлежните институции да го проверат овој случај. Некој треба да одговара и да плати за штетата со која се соочија кочанските дуќанџии!

Posted by Petar Kolev on Thursday, June 11, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -