32 C
Skopje

Колев: На15 јули заокружете број 7, знаејќи дека испраќате гласна порака која силно ќе одекнува уште долго

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Фејсбук статус на Петар Колев – претседател на ГДУ

Последната порака што сакам да ја испратам пред почетокот на изборниот молк е ОГРОМНА БЛАГОДАРНОСТ до сите наши поддржувачи и активисти на терен! Вие сте победници!

Вие сте нашата мотивација за се’ ова што го правиме! Поради Вас имаме сила да ја водиме оваа битка за промена на нашето општество, битка што ќе донесе подобро утре за нашите фамилии, пријатели и деца…за сите ГРАЃАНИ што живеат во Македонија!

Се обидовме во овие 20 дена да бидеме гласот на ГРАЃАНИТЕ, покажувајќи преку личен пример како треба да изгледа една модерна и културна кампања, како треба да изгледаат политичари кои нудат решенија, проекти и идеи….а не плуканици, етикетирања или некакви си “бомби”. Покажавме дека НИЕ сме поразлични од НИВ!

Сите заедно ја носиме промената, чекор по чекор, ден по ден!

На 15 јули бидете ведри и насмеани, покажете ја уште еднаш класата на ГДУ, донесете љубов и светлина на избирачките места и гордо заокружете го бројот 7, знаејќи дека испраќате гласна порака која силно ќе одекнува уште долго!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Делчевските пожарникари безбедно симнаа маче од кров

Успешно заврши интервенцијата на Територијалната противпожарна единица од Делчево која денес симна маченце кое два дена било качено на кров и неможело да се...

Заев со порака до Ахмети: Треба да се има бројки за премиер

По конститутивната седница во македонското собрание свое обраќање до јавноста имаше претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој на денешната пресконференција рече дека ќе ги...
- Advertisement -