fbpx
5 C
Skopje

Петар Колев објави фотографии од катастрофалната состојба во штипскиот Клинички центар

АКТУЕЛНО

Фејсбук статус на претседателот на Граѓанско Демократската Унија Петар Колев. Целиот статус го пренесуваме во продолжение:

Заборавениот исток!

Жалната слика на штипскиот Клинички центар!
Нема потреба од коментар, сликите доволно зборуваат во каква состојба е инфективното одделение во штипската Клиничка болница.

Ако не дај Боже сте пациент таму, спремете си печка за топлење, ќебе и чаршафи од дома. Трагедијата на македонското „криминално” општество во кое се купуваат хеликоптери, се гради барок, споменици и канделабри, а болниците… Тие не се важни.

Господа од ДПМНЕ и СДСМ вие сте проблемот во ова општество, со вакви работи компромис нема!

Заборавениот исток!Жалната слика на штипскиот Клинички центар!Нема потреба од коментар, сликите доволно зборуваат во…

Posted by Petar Kolev on Monday, December 9, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -