14 C
Skopje

Колев: Овој тотално бирократски систем толку силно ги притиска младите што тие единствениот излез го гледаат на аеродромот во Скопје и Охрид

АКТУЕЛНО

Нефункционалниот систем кој го гуши македонското општество наместо да создава услови во кои поединецот ќе се развива, ќе твори и создава, многу често тој систем се појавува во регресивен кочничар во општеството. Затоа ние сметаме дека кај креативните млади и прогресивни луѓе кои имаат амбиции за сопствена кариера, овој тотален бирократки систем е многу често менѓеме во нивниот начин на развој и  размислување и до толку силно ги притиска нивните интелектуални капацитети што тие единствениот излез го бараат во аеродромот во Скопје и малку поретко во Охрид.

Затоа, сметаме дека ГДУ треба да биде изборот на граѓаните. За да предизвикаме промена во општеството, вели Петар Колев – претседател на Граѓанско Демократска Унија (ГДУ).

Да предизвикаме промена во системот и општеството!

Да предизвикаме промена во системот и општеството!

Posted by Petar Kolev on Wednesday, June 17, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бројките се повторно страшни: За последните 24 часа од 1524 тестови, позитивни на Ковид-19 во земјата се дури 404 случаи

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 172, Куманово 15, Дебар 4, Штип 8,...

Васко Ефтов: Што не можел да направи Дурловски, а го зборувал? – дали поради ова Дурло го врати мандатот?

Веќе втор носител, од вкупно шест носители на изборните листи на ВМРО ДПМНЕ, си поднесе оставка во последните два месеци. Вчера, носителот на изборната листа...

ТАЖНА ВЕСТ Еден од најпопуларните политичари почина: Амди почивај во мир

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам. Фокус доби потврда од болницата Жан Митрев, каде веќе бил донесен починат. Амди Бајрам пред само 6 дена...

Рекорди се нижат: Се апелира на почитување на мерките – над 983 луѓе биле казнети за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци. Министерството за...
- Advertisement -