fbpx
14.8 C
Skopje

Колинда знае и да пее, и тоа изгледа вака (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ повторно го изненади регионот со своја постапка.

Имено, таа во текот на својата посета на САД присуствуваше на 25 годишнината на Националната федерација на американските Хрвати.

Колинда ја искористи таа прилика и ја запеа песната на познатиот хрватски пејач Томпсон „Лијепа ли си“, но имаше проблеми со зборовите, па читаше од телефонот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -