8.2 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Путин не дозволува да му се прекрши зборот: Доктор заврши зад решетки поради корона вирусот

Руските власти ја уапсија претседателката на независниот синдикат на лекарите, Анастасија Василиева. Таа го критикувала малиот официјален број на заразени со корона вирусот во...

Повикале медицинска сестра да им стави инфузија, не и кажале дека се тестирани поради корона вирусот, биле позитивни – ја заразиле и неа

Лицето се јавило на 194 и побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога го прашале, не кажал дека очекува резултати...

Јапонија не чека, започнаа подготовки за 6Г

Јапонија планира сеопфатна стратегија за 6Г-технологија до 2030 година и се верува дека новата технологија ќе биде 10 пати побрза од сегашната 5Г. Министерството за...

Во оваа земја од Европа граѓаните палат столбови за мобилна телефонија поради наводна поврзаност на 5Г и коронавирусот

Во неколку градови во Велика Британија се запалени повеќе столбови за мобилна телефонија, а нападнати се и инженери поради непотврдени теории за поврзаноста на...

Колку чини обезбедувањето на Доналд Трамп?

Властите на Њујорк досега потрошиле неверојатни 32 милиони евра за безбедноста на новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп. До стапувањето на функција, сумата ќе надмине 35 милиони долари, односно Доналд Трамп ќе го чини градот околу 500. 000 долари на ден, проценуваат од канцеларијата на градоначалникот на Њујорк. Откако Трамп ќе ја превземе функцијата на 20 јануари, заминува во Белата куќа a тоа значи дека трошоците за неговата безбедност на Менхетен ќе се менуваат во зависност од тоа дали претседателот е во неговиот роден град или на друго место, соопштија од кабинетот на градоначалникот.

Поголемиот дел од средствата се наменети за градската полиција која ја обезбедува Трамп – кулата, во Менхетен, каде е њујоршката резиденција на новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп.

Latest Posts

Путин не дозволува да му се прекрши зборот: Доктор заврши зад решетки поради корона вирусот

Руските власти ја уапсија претседателката на независниот синдикат на лекарите, Анастасија Василиева. Таа го критикувала малиот официјален број на заразени со корона вирусот во...

Повикале медицинска сестра да им стави инфузија, не и кажале дека се тестирани поради корона вирусот, биле позитивни – ја заразиле и неа

Лицето се јавило на 194 и побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога го прашале, не кажал дека очекува резултати...

Јапонија не чека, започнаа подготовки за 6Г

Јапонија планира сеопфатна стратегија за 6Г-технологија до 2030 година и се верува дека новата технологија ќе биде 10 пати побрза од сегашната 5Г. Министерството за...

Во оваа земја од Европа граѓаните палат столбови за мобилна телефонија поради наводна поврзаност на 5Г и коронавирусот

Во неколку градови во Велика Британија се запалени повеќе столбови за мобилна телефонија, а нападнати се и инженери поради непотврдени теории за поврзаноста на...

АКТУЕЛНО

Путин не дозволува да му се прекрши зборот: Доктор заврши зад решетки поради корона вирусот

Руските власти ја уапсија претседателката на независниот синдикат на лекарите, Анастасија Василиева. Таа го критикувала малиот официјален број на заразени со корона вирусот во...

(ФОТО) Нема да поверувате – Како изгледал министерот Венко Филипче како студент

Шармантен и неодолив, министерот за здравство Венко Филипче е фигура број еден во последниот месец во државата. Како и не би бил, кога успешно...

(ВИДЕО) Како бе Роналдо, на таа пара – ако сакаш, ние да собереме донации?

Карантинот и самоизолацијата ги фати буквално сите, поради што многумина се одлучија фризурата да ја направат сами, односно со помош на домашните, за да...

Вработена во поликлиниката во Чаир заразена со Ковид-19, се дезинфицира целиот објект

ОБНОВЕНО: Веста се однесува за политиклиниката во Чаир. Без намера да создадеме паника кај трудниците.  Вработена во поликлиниката во Чаир е позитивна на ковид-19. Информацијата...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.