fbpx
4 C
Skopje

Колку станови има Јанко Бачев?

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Јанко Бачев и Филип Петровски ја продолжуваат својата насилничка кампања со познати методи. Овие политички маргиналци, успеваат да постигнат само едно – да го покажат својот радикализам, но и тежок простотилак.

Од грдиот вербален напад што го изведоа Јанко Бачев и Филип Петровски врз пратеникот Сашо Василевски во Охрид, дознавме нешто интересно за имотната состојба на маргиналецот со руско знаме.

Имено, Бачев „се пофали“ дека има 14 станови во одговор на прашањето од пратеникот Василевски како се стекнал со 4 станови за само две години. Тој откри и дека парите му се од родителите кои „коските ги оставиле“ во Холандија.

Примитивниот бајрактар на руските интереси во Македонија, во својот хистеричен напад пред портите на домот на пратеникот, откри дека е богат и дека неговото богатство доаѓа од неговите родители што отишле на Запад за да создадат богатство за својот син.

Инаку, нема потреба посебно да се елаборира дека овој „перформанс“, хулиганското однесување под секое ниво на двоецот Бачев-Петровски дава повеќе од доволно материјал за Основното јавно обвинителство, без оглед на тоа дали нападнатите пратеници ќе покренат тужби или не. Хистеричен и радикален национализам, проследен со говор на омраза и хомофобни извици беа главни карактеристики на овој грд инцидент што го предизвикаа овие двајца хулигани вчера вечерта во Охрид.

Извор: Цивил

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -