fbpx
-1.8 C
Skopje

КОНЕЧНО ОТКРИ: Еве што Меланија и поклони на Мишел Обама пред една година

АКТУЕЛНО

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, по цела година откри што имаше во сината кутија од „Тифани“, која што Меланија Трамп ѝ ја поклони на денот на инагурацијата на Доналд Трамп за претседател.

– Тоа беше убава рамка за слика, рече Мишел за емисијата која ја води Елен Деџенерис, во своето прво појавување по излегувањето од Белата куќа, а која ќе биде емитувана утре.

– Постои протокол. Тоа е како државна посета кога ти кажуваат – сега ќе го правиш ова, таму стојат тие и други работи. Никогаш претходно не се давал поклон во таа прилика, па размислував што да правам со кутијата, објаснила Мишел Обама.

Публиката на тоа се насмеала, а таа додаде дека сите се повлекле.

– Никој не доаѓаше да ја земе кутијата, наведува Мишел, напоменувајќи дека тогаш ја спасил сопругот.

– Размислував дали треба да се фотографираме со поклонот, а тогаш мојот маж ме спаси. Ја зеде кутијата и ја стави позади.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Апел до Шилегов од отец Оливер: Ве замолувам како родител, помогнете да го спасиме животот на Елизабета

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов не отстапува од новогодишното украсување на главниот град, иако голем број граѓани бараа истото да се откаже или барем поголем...

ТАЖНА ВЕСТ Македонија загуби уште еден доктор: Две недели се лечел од корона, по што нагло му се влошила состојбата

Струга загуби врвен доктор, кој успеал да се справи со коронавирусот но не и со последиците од него. Шеесетгодишниот хирург-специјалист д-р Владимир Кочоски две...

Работа од соништата во Шведска: 2.000 евра месечно за речиси ништо

Речиси секој сонува за совршената работа – да правите нешто што ви причинува задоволство, а коешто ви носи доволно заработка за да живеете среќно....

Заев повторно со емотивен статус: Со жалење ја примив веста за смртта на заменик градоначалникот на Скопје

Со искрено жалење ја примив веста за смртта на Енвер Малиќи, заменик-градоначалник на Град Скопје, бизнисмен и сопственик на една од најуспешните компании во...

Фуркан Салиу со моќна порака: Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ

Фејсбук статус на новинарот Фуркан Салиу Драги сограѓани МАКЕДОНЦИ, Немојте да замислите ништо! Да, Министерот за надворешни работи е Албанец, и тука нема што да...
- Advertisement -