fbpx
3 C
Skopje

Коневски: На 15-ти октомври граѓаните ќе кажат дали го ценат нашиот ангажман или веруваат на лажни ветувања

АКТУЕЛНО

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

Жалосно е што не се дозволи да се одржи референдумот за бегалците, доколку тој беше на денот на локалните избори ќе се намалеа и трошоците, а граѓаните ќе имаа право да се изјаснат по ова прашање, истакна кандидадот за градоначалник на општина Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски, кој гостуваше во емисијата „Само вистина“.

Коневски не ги коментираше анкетите за неговиот рејтинг, наспроти рејтингот на неговиот против-кандидат.

На 15-ти октомври граѓаните ќе кажат на кого повеќе му веруваат и дали го ценат нашиот ангажман или веруваат на лажни ветувања, подвлече Коневски.

Истакна дека од сите проекти кои биле ветени, не бил реализиран само еден, но оти биле реализирани проекти кои не биле предвидени во програмата.

Тели дека најмногу се гордее со Спортскиот центар „Јане Сандански“.

Коневски верува дека Коце Трајановски ќе победи во изборот за градоначалник на Град Скопје за да може да ја продолжат својата соработка.

На обвинувањата од противкандидатот на СДСМ, Златко Марин дека Коневски не успеал да изгради општинска зграда, Коневски истакна дека тоа не е изградено, бидејќи доколку се изградела општинската зграда ќе требало да се жртвуваат многу од 200-те реализирани проекти во општината.

Коневски нагласи дека очекувал оти Марин ќе водел конструктивна предизборна кампања, но дека тоа што досега кандидатот на СДСМ го правел е само обвинувања кон Коневски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

Радиоактивна прашина од Сахара стигна во Европа! 60 години по тестот се врати како бумеранг

Радиоактивната прашина од Сахара е присутна во Франција од февруари, открива Здружението за контроа на радиоактивноста. Прашината ветрот ја донел од пустината Сахара и...

Ѓорчев открива кои афрички земји добиле вакцини пред Македонија

Министерот Филипче, пак, вели дека очекува во среда да почне и вакцинацијата во земјава. Вчера Кенија доби еден милион вакцини од „АстраЗенека“, Руанда 340 000...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

БОМБА НА ЗАЕВ: Им понуди на ВМРО-ДПМНЕ да влезат во Влада, но без Христијан Мицкоски

Првпат го кажувам ова, сакам да отворам дебата за заедничка власт и Влада со опозицијата. Ама да има човек со кого може да се...
- Advertisement -