17 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Конференција: Иновации во безбедноста во Европа – безбедносен хакатон

Денес, во хотел Хилтон, се одржа конференција насловена “Innovate Europe – Security Hackaton”. На конференцијата учествуваа политички партии, здруженија, платформи и индивидуи заинтересирани во областа на безбедност, одбрана и иновации. Конференцијата ќе трае неколку денови.

Горан Стоименов и Никола Дионисијев, заедно со Александар и Иван од Истражувачки центар за безбедност одбрана и мир Истражувачки центар за безбедност, одбрана и мир – ICBOM, учествуваа на конференција на европските либерали (Renew Europe) за Иновации во Европа – безбедносен хакатон.

Дел од македонските конзервативци заедно со институтот за безбедност, одбрана и мир – ICBOM, остварија разговори со директорот на Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit како и Горан Милевски од ЛДП како претставници на АЛДЕ/Обнова на Европа [Renew Europe] за Македонија.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Страшна вест од Кочани: Едно лице ја загуби битката со корона вирусот

Едно лице од Кочани, ја загуби битката со корона вирусот, потврдуваат за „Слободен Печат“ официјални избори од Општина Кочани односно градоначалникот Николчо Илијев. Веста ја...

Во соседството за карантин се користат мигрантски центри и шатори, во Македонија хотели и пансиони

Освен што се пред сериозен предизвик да го обезбедат јавното здравје дома, државите во оваа светска пандемија на коронавирусот се исправени и со извелкување...

Ако не се реагира на време, Кочани може да биде ново Куманово – истокот пред сериозен тест

Новите шест случаи на лица од Кочани заразени од коронавирусот беа повод градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев да свика итна седница на Општинскиот...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.