fbpx
-3.7 C
Skopje

Конте бесен на новинарите: Не пишувајте глупости!

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Челзи ги демантира гласините дека Карло Анчелоти може да го замени клупскиот менаџер Антонио Конте на чело на првиот тим. Портпаролот на англискиот шампион гласините за евентуална промена на менаџерската позиција ги нарече “целосно невистинити”.

„Тоа е недостаток на почит, вмешувајќи друг човек. Тие се обидуваат да создадат проблеми меѓу мене, клубот и фудбалерите. Не сакам такви ситуации и во минатото сум кажал што мислам за нив. Пишувате за тоа дека клубот е подготвен да ме отпушти. Измислувајте приказни за мене и фудбалерите, но не вмешувајте друг човек (алудирајќи на Анчелоти), бидејќи му се наметнува да ми ѕвони и да ми објаснува дека тоа не е вистина. Не ми се допаѓаат овие работи, тоа воопшто не е коректно. Јас сум во контакт со Карло, бидејќи тој е мој пријател. Беше мој тренер во Јувентус и јас го почитувам многу“, изјави Конте.

Тој настапуваше под водство на Анчелоти во Јувентус пред околу 15 години, а минатата сезона ги предводеше “сините” до титулата во Премиер лигата. Карло Анчелоти, кој беше на чело на Челзи во периодот 2009-2011 година, го загуби тренерското место во Баерн Минхен поради слаби резултати.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Политичар влезе во аптека за да ги види цените на леkови во Србија за да ги спореди со тие од република Српска

Младиот политичар, а сегашен градоначалник на Бања Лука минатата година објави интересно видео кое уште се споделува по социјалните мрежи и е доста популарно...

Во пресрет на Богојавление: „Кој вика дека го нема“: По две недели пронајден првиот крст кој го фрлаше попот на Водици во Пробиштип откако...

Потсетување во пресрет на Богојавление: На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базенот, затоа што првиот исчезна откако беше...

Марија Пијaнманов и сопругот со париско кафе: Поздрав од Париз „мали маkедончиња“

Некои ги хејтаат, други ги обожаваат. Најчесто може да ги сретнете на социјалните мрежи, каде што споделуваат фотографии од нивните дружби по европските метрополи...

Kонечно посочија кој ден од оваа недела се очекува најмногу СНЕГ: Времето до среда ќе биде студено, а четврток подгответе се за снежна поkривка

Ведро и особено студено во утринските часови ќе биде времето до среда, проследено со слаб до умерен северен ветер, информираат од УХМР. Од среда ќе...

Веднаш до Македонија: Штотуку споделено за СИЛЕН земјотрес во соседна Грција

Земјотрес го погоди грчкиот остров Крит утринава, а епицентарот бил во морето, на 52 километри североисточно од Ситија. Јачината на земјотресот била 4,2 степени, иако...
- Advertisement -