fbpx
-6 C
Skopje

Конте го впери прстот во Оливер, Венгер му даде поддршка на судијата (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Антонио Конте и Арсен Венгер дадоа свое мислење за црвениот картон на Давид Луиз, двајцата менаџери имаат различни гледишта за целиот инцидент

Бразилецот беше ислучен кон финишот на дербито на Лондон откако црврсто стартуваше врз Сеад Колашинац.

Антонио Конте не се сложува со оваа одлука, вели дека Давид Луиз бил под фаул, и судијата требал да ја прекине играта неколку секунди претходно за прекршок на Алексис Санчез врз неговиот играч.

„Добро знаете дека не сакам да ги коментирам судиските одлуки, можам само да кажам дека е многу важно да се види што се случи пред стартот на Давид Луиз“ – вели Италијанецот.

„Она што го направи Санечз е фаул, тоа е сигурно. Но судијата донесе одлука. Доколку ја прекинеше играта претходно…“

За разлика од него, Арсен Венгер му даде поддршка на Мајкл Оливер.

„Употреби прекумерна сила. Дури и самиот Давид Луиз ќе признае дека имаше големо растојание помеѓу него и топката и влезе премногу цврсто. Мислам дека судијата донесе правилна одлука. Беше употребена прекумерна сила“ – рече Французинот.

https://streamable.com/3fqje

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Северина во чест на новиот претседател на САД: Слиkи кои kренаа голема прашина

Од денес САД имаат нов претседател – Џо Бајден. Последниот ден на Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа истече и сега во неа...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Груевски и Боркица со изјава: Бесрамно се насладуваат на лагите пуштени во јавноста

Одгласите по последната аудио снимка од разговор за време на ручек во струмички хотелски ресторан помеѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, се уште не...

Овие се најопасните хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте

Овие се „најопасните“ хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте Секој хороскопски знак си има своја „темна“ страна, сепак, некои знаци од Зодијакот се сметаат за навистина...

Д-Р ЛАЗАРОВ РАСПАЛИ: СЕ ЗАЦРНИЈА ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ЛУДАЦИ ЕДНИ, ЈЕАЛЕ ВЕ KАФАНИ

Се распадна општеството во скоро секој сегмент, економски колабираме, образованието е суспендирано а медицинарите се фрлени во оган веќе година дена без пауза, лек...
- Advertisement -