fbpx
-5 C
Skopje

КОНТЕ ПОКРАЈ КРИСТИЈАНО, ПРЕД НОС МУ ГО КРАДЕ И „НОВИОТ РОНАЛДО“ НА РЕАЛ

АКТУЕЛНО

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Италијанецот има желба да купи двајца или тројца играчи, но кои навистина ќе можат да направат разлика во играта на “Сините“.

Менаџерот на Челси Антонио Конте е категоричен – сакаме двајца или тројца играчи, но од светска класа, фудбалери кои можат да направат вистинска разлика на теренот.

Во моментот треба да се бориме за место во Шампионската лига. Титулата? Треба да бидеме реални!

Според засега, изнесените шпекулации од страна на англиските медиуми, италијанскиот стратег добил зелено светло од Абрамовиќ за преговори со ПСЖ односно клубот од Лондон сериозно влегува во трката за потписот на Нејмар, кој во последно време се почесто е поврзуван со кралскиот клуб од Мадрид.

Според извори блиски до клубот од Лондон, Абрамовиќ на лето е подготвен да го пушти Азар во клубот од Реал, а како замена би инвестирал во двајцата класа- играчи Роналдо – Нејмар.

Дали ова е возможно односно дали “Сините“ ќе успеат во својот клуб да ги донесат Роналдо и Нејмар, а по цена на тоа да го пуштат нивниот најдобар играч Еден Азар во кралскиот клуб, останува  да видиме.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Ковачевски: Не ни треба еуфорија и национализам, ни треба решение со Бугарија

Без да можам да алудирам на самото интервју на Зоран Заев и на реакциите кои следувале после тоа, мислам дека Договорот со Бугарија е...

Јоци: Разликата меѓу комуњари и вмројни е следна

Разликата меѓу ,,комуњари" и вмројни, е што на овие ,,нашиве" не им даваме да дишат и ќе ги шетаме по гаќи ако треба и...

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...
- Advertisement -