fbpx
10.3 C
Skopje

КОНТЕ ЗАМИНУВА, ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ ВЕЛАТ: ОВА СЕ ФАВОРИТИТЕ ЗА МЕНАЏЕРСКОТО СТОЛЧЕ

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Медиумите од „Островото“ се убедени дека Антонио Конте ќе биде следниот менаџер во Премиерлигата кој ќе заработи отказ, според обложувалниците Луис Енрике и Карло Анчелоти се фаворити за негов наследник

Притисокот врз стратегот стана уште поголем по серијата слаби резултати. „Сините“ во 2018 имаат само две победи на десет меча, а сето ова кулминираше со два порази од три гола разлика против Борнмут и Ватфорд.

Медиумите од „Островото“ се убедени дека Антонио Конте ќе биде следениот менаџер во Премиерлигата кој ќе заработи отказ, шампионското проклетство демне над стратегот.

Имено, во последните шест години, само Мануел Пелегрини успеа да преживее откако ја освои титулата во Премиерлигата во сезоната 2013/14.

Се започна со Роберто Манчини, кој доби отказ откако на „Граѓаните“ им ја донесе титулата во сезоната 2011/12. Следната година Сер Алекс Фергусон замина во пензија откако стана шампион со Манчестер јунајтед.

Жозе Мурињо го врати трофејот на Стемфорд Бриџ во сезоната 2014/15, но седум месеци подоцна доби отказ поради лошите резултати. Иста судбина го снајде и Клаудио Раниери, кој на големо изненадување го предводеше Лестер до титулата во сезоната 2015/16. „Лисиците“ потоа беа само бледа сенка, им се закануваше испаѓање, па управата на клубот ја повлече најнепопуларната одлука и му врачи отказ на Италијанецот.

Според обложувалниците, двајца фаворити се истакнуваат како фаворити за наследник на Антонио Конте а тоа се Луис Енрике и Карло Анчелоти.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Еве kои групи на луѓе треба да јадат лимон секој ден: Во состојба е да излеkува сериозни болести

Доволниот внес на витамин Ц спречува создавање на камен во жолчката, а ефикасно се бори против настинките и поттикнува регенерација на коските. Лимонската киселина...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Kako мали имaле одличен вид: Како Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот (фото)

Пејачите Саша и Дејан Матиќ денес се многу популарни и речиси секоја песна што ќе ја испеат станува хит. Добро е познато дека тие...

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...
- Advertisement -