fbpx
0 C
Skopje

Корона вирусот му го одземал животот на Александар Македонски, тврди познат бугарски професор

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Поглаварот на ископувањата на тврдината Самоил ме извести дека ги пронашол коските на Александар Велики и е утврдено дека владетелот починал од СОВИД-19.

Ова го кажа археологот проф. Николај Овчаров за ФОКУС во врска со илјадници години информации за вирусот ЦОВИД-19 откриени за време на ископувањата во тврдината Самуел во Македонија во 2002 година.

„Кога ми го кажа ова, се јавив кај мојот пријател Паско Кузман, кој многу години управува со ископувањата во тврдината на Самуел и кој има многу интересни откритија таму.

-Сега нешто што не го пријавил во медиумите и го крие, но ќе го кажам тоа во негово име. Го пронашол и гробот на Александар Велики, кој го барал во текот на целиот живот. По направениот тест на коските, се покажа дека Александар починал од коронавирус “, понатаму коментира археологот.

Според него, ова е голема вест што му ја кажал неговиот пријател Паско Кузман.

На прашањето дали станува збор за коска наместо паричката, како што беше соопштено претходно, дека инфекцијата започнала во 2002 година, проф. Овчаров рече дека сè уште не може да се каже. „Во секој случај, имаше епидемија и мистериозна смрт на Александар, кој не знаеше што е тоа, тој всушност беше коронавирус“, додаде проф. Николај Овчаров.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Огнен Јанески: Девојчињата и жените нема што неkому да полагаат сметkи за својата приватност

Фејсбук статус на Огнен Јанески Оваа држава отсекогаш функционирала во полза на криминалците, на девијантните, на опасните, наместо да се грижи за жртвите, за повредените...

Владата започна постапка за набавка на дополнителни 200.000 дози вакцина против КОВИД-19

Владата на Република Северна Македонија на вечерашната, 42 редовна седница, ја разгледа и ја усвои Информацијата за набавка на САРС-КоВ-2 инактивирана вакцина против КОВИД-19. Со...

Најнова вест: Британскиот сој на коронавирусот регистриран во Македонија

Од Министерството за здравство информираат дека денес при при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија за генетика...

Раkoт вљубен и посесивен, таjни непријатeли саkaaт да му наштетат на лавот

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела. Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека...

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...
- Advertisement -