fbpx
7 C
Skopje

Корона вирусот навлезе во МВР: 5 вработени позитивни, станицата во Петровец оди „под клуч“?

АКТУЕЛНО

Заменик-министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, преку Фејсбук информираше дека во полицијата има петмина вработени заразени со коронавирус.

-Вирусот Ковид-19 почна да напаѓа и во Министерството за внатрешни работи.
Потврдено дека имаме позитивни 5 вработени во полицијата, додека во Полициската станица “Петровец” постои реален ризик!,- напиша тој.

-Ги повикуваме вработените во полицијата за поголемо внимание во соочувањето со настанатата состојба!, додава Нухиу.

Според дел од претпоставките, можно е полициската станица во Петровец да работи по поинаков план од останатите, односно да има строга дисциплина и скратен работен однос.

Virusi Covid-19 ka filluar të godasë Ministrinë e Brendshme. Të konfirmuar kemi 5 punonjës të policisë, kurse në…

Posted by Agim Nuhiu on Monday, March 30, 2020

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -