fbpx
3 C
Skopje

Коста Костадинов остана на зборот: УМС реагираше по што тој купи потопна пумпа за да се испумпа водата од патот кај рудникот Огражден

АКТУЕЛНО

Фејсбук статус на Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ.

УМС Струмица вчера реагираа за собирањето на водата на патот кај седиштето на рудникот Огражден. Добро е сите, без ралика дали вмро-дпмне, СДСМ или неопределени да реагираат кога имаме проблеми, а ние како одговорни политичари треба да решаваме, вели Костадинов.

– Јас им ветив дека ќе ја купам потопната пумпа за да го решиме проблемот со собирањето на вода, денес тоа го завршив. Само така ќе си ја направиме нашата Струмица поубаво место за живеење, порача Костадинов и соопшти:

И ќе повторам, ви стојам на располагање на сите во секое време.

Без да ги политизираме нештата, туку да ги решаваме реалните проблеми кои што ги имало и ќе ги има, напиша Костадинов

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -