fbpx
14 C
Skopje

Костоски е најдобар кошаркар на Македонија за 2016 година!

АКТУЕЛНО

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Александар Костоски е прогласен за најдобар македонски кошаркар во сениорска категорија за 2016 година. МКФ вечерва на гала вечер во „Сквер21“ им ги врачи наградите на добитниците.

Со награда покрај Костоски се закити и играчот на Фенербахче, Перо Антиќ кој е прогласен за најдобар интернационалец. За најдобар млад играч исто така имаме интернационалец, Нено Димитријевиќ од Хувентут.

Во продолжение погледнети ги сите наградени за 2016 година:

Млада кошаркарка: Матеа Николиќ

Млад кошаркар: Ненад Димитријевиќ

Женска екипа во младинска категорија: Бадел 1862

Машка екипа во младинска категорија: Вардар

Најдобар судија: Игор Митревски

Интернационалец: Перо Антиќ

Тренер во женска младинска екипа: Анета Глигорова

Тренер во машка младинска екипа: Ѓорѓи Кочов

Женска екипа во сениорска конкуренција: Бадел 1862

Машка екипа во сениорска конкуренција: МЗТ Скопје

Тренер во женска конкуренција сениорки: Перо Стамески

Тренер во машка конкуренција, сениори: Александар Јончевски

Најдобра кошаркарка во сениорска категорија: Нена Трајчевска

Најдобар кошаркар во сениорска категорија: Александар Костоски

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Захариева: Над 100.000 граѓани имаат и бугарско државјанство и понекогаш се заплашувани

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захериева, за БНТ денеска изјави дека недопусливо е тоа што во Македонија во 21 век не се...
- Advertisement -