fbpx
-3 C
Skopje

Костоски: Секој може да биде претседател на ВМРО, ама еден е ЛИДЕР

АКТУЕЛНО

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: Заев радикално влегол во зближување со Бугарија и за тоа треба да се награди македонската влада со почеток на преговорите...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека во Бугарија секој става акцент на нешто повеќе. „Таму има големо негативно...

Љубчо Георгиевски: Бугарите немаат чувство за тоа што се случува кај нас, ветото е одземање на перспективата не само на Македонците

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот...

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази - ,,едно општество за сите". Се...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Пред 17 години први потпишавме пакт за стабилизација и асоцијација со Европската Унија а минативе 13 години не мрднавме ни чекор кон ЕУ.

Пред 15 години први го потпишавм договорот за добрососедство со Бугарија и бевме осудени од сите за предавници а денес тоа е државничка работа.

Пред 15 години имавме непречена соработка со Грција за да денес се прават сите усилби да се вратиме на истото ниво како што бевме пред 15 години.

2004 година први кажавме дека Груевски го носи ВМРО и Македонија во погрешен правец и пак по обичај бевме осудени за предавници а денес сите, дури и неговите најголеми полтрони се откажуваат од него.

20 години кажуваме дека нашето место е во ЕУ и НАТО а други ја величеаа Русија, а денес новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ кажува дека приоритет ни е ЕУ и НАТО

Пред неколку дена од куртоазија му честитавме на новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и пак бевме осудени од сите за да денес се одржи средба Мицкоски – Заев и гледај чудо нема коментари од патриотите од ДПМНЕ дека новиот претседател Мицкоски е предавник.

Ова не го пишувам да ве потсетам дека некој беше пред времето ама ете се поминува, но ние заради погрешни политики на Груевски и некои претходни влади изгубивме 20 години кои не се враќаат назад.

ПОУКА

СЕКОЈ МОЖЕ ДА БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВМРО АМА ЕДЕН Е ЛИДЕР

 

ФБ СТАТУС на Ванчо Костоски – Член на ИК на ВМРО НП/Претседател на ОК на ВМРО НП Охрид

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вакцината против ковид ќе биде задолжителна за сите што сакаат да летаат со авион

Извршниот директор на авиокомпанијата „Квантас“ (Qantas), Алан Џојс, изјавил дека луѓето кои ќе сакаат да летаат со нивната компанија, ќе мора да докажат дека...

Joванka не беше единствената љубов на Тито: Еве во кој бил заљубен маршалот

Во Социјалистичка Федеративна Република Југославија денеска се славело Ден на младоста и роденденот на претседателот Јосип Броз Тито. За политичките потези на поранешниот лидер...

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското...

100 илјади долари за еден биткоин? Инвеститорите очекуваат златна треска

Биткоинот да расте пет пати годишно и да достигне 100 000 американски долари? Звучи скоро скандалозно, но ова е реална прогноза на некои големи...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...
- Advertisement -