fbpx
-6 C
Skopje

Костовски ги претстави најважните проекти за Бутел од неговата програма

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Имаме јасна визија и цел од наш Бутел да направиме подобро место за живеење и работење. Нудиме програма која носи просперитет и развој. Бутел заслужува стабилност и сигурност тоа треба да го добие. Бутелчани заслужуваат сигурна и надежна иднина за своите деца. Со мисла за подобро утро за сите граѓани, одиме напред, сложно и заеднички, чекориме гордо и достоинствено, во нашето ново утро. Имаме план и визија. Имаме јасна цел пред нас, од наш Бутел да направиме општина по европски терк, истакнува кандидатот за градоначалник на Бутел од ВМРО-ДПМНЕ, Дарко Костовски.

Тој ги претстави десетте најважни проекти во неговата програма.

1.Изградба на детски градинки во населени места „Св. Климент Охридски“ и „Живко Брајковски“, места кои што имаат реална потреба од вакви проекти.

2.Изградба на два ултра модерни паркови, со целосна урбана опрема, цветни површини, фонтани, детски катчиња, ви-фи мрежа итн. Едниот помеѓу населено место Расадник и населено место „Св. Климент Охридски“ другиот кај поранешните одпади кај кружниот тек, за овој проект имаме изработено визуелизација која ќе ја презентираме многу наскоро.

3.Изгадба на модерен спортски комплекс во населено место расадник, комплекс кој ќе содржи фудбалски, кошаркарски, ракометни, тениски терени, стаза за трчање итн. И за овој проект ќе има визуелизација која ќе биде презентирана наскоро.

4.Создавање на услови за изградба на поликлиника во Бутел!

5.Изградба на улични модерни фитнес зони во секое населено место, проект кој наскоро ќе има визуелизација.

6.Уредување и разеленување на кејот на реката Серава и изградба на пешачки патеки, проект кој ќе има визуелизација.

7.Изградба на мини баскет игралишта во секое населено место и за овој проект ќе има визуелизација.

8.Целосна реконструкција на улица „Бутелска“.

9.Асфалтирање на улици, сите улички кои немаат асфалт ќе бидат асфалтирани.

10.Реконструирање на пензионерските домови на територија на општина Бутел.

-Почитувани Бутелчани, водени сме од мотото, „Секогаш работа, секогаш Македонија“, нашата работа е видлива и мерлива. Вие граѓаните знаете да препознаете, кој работи и создава, кој може да го реализира тоа што го ветил. Одберете број 13 затоа што вие најдобро знаете во каков Бутел сакате да живеете, порача Костовски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Променила само една навиkа и ослабела 20 килограми: Дру Баримор открила како ја довела линијата до совршенство

На 45 години може да се пофали со совршена фигура, но патот до совршена линија не бил воопшто лесен, како што признава и самата. „Како...

Северина во чест на новиот претседател на САД: Слиkи кои kренаа голема прашина

Од денес САД имаат нов претседател – Џо Бајден. Последниот ден на Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа истече и сега во неа...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Груевски и Боркица со изјава: Бесрамно се насладуваат на лагите пуштени во јавноста

Одгласите по последната аудио снимка од разговор за време на ручек во струмички хотелски ресторан помеѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, се уште не...

Овие се најопасните хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте

Овие се „најопасните“ хороскопски знаци: Не ги предизвикувајте Секој хороскопски знак си има своја „темна“ страна, сепак, некои знаци од Зодијакот се сметаат за навистина...
- Advertisement -